ZAWODY SPORTOWE

Rok szkolny 2014/2015 - wydarzenia sportowe

dodał: R. Raszyk (18-05-2015, 12:51:24), zdjęcia: R. Raszyk

12 i 14  maja nasza szkoła brała udział w turnieju z cyklu :Szczypiorniak na Orlikach". We wtorek dziewczęta zaprezentowały się znakomicie zajmując IV lokatę. Wyniki naszej drużyny w poszczególnych meczach: 2-6 z SP5; 12-0 z SP2 II; 1-2 z SP2 I; 3-5 z SP1 I i 11-2 z SP1 II.

W czwartek nasi chłopcy rywalizowali w kolejności: 6-5 z SP1 II; 4-16 z SP1 I; 10-7 z SP2 I i 12-2 z SP2 II. Te wyniki dały naszej szkole II miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają koszulki z napisem "KOCHAM RĘCZNĄ"!

[zobacz zdjęcia]

dodał: R. Raszyk (05-05-2015, 05:45:17), zdjęcia: R. Raszyk

28 kwietnia 2015 reprezentacja naszej szkoły brała udział w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych w Wiśle. Chłopcy i dziewczęta startowali w tzw: czwórboju, czyli skoku wzwyż, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 i 600/1000 metrów. Nasze dziewczyny zajęły V miejsce, a chłopcy dosłownie otarli się o I miejsce. Zabrakło nam tylko 10 pkt. Nasi chłopcy zdobyli 798 pkt., a zwycięska SP-1 808 pkt. Oprócz klasyfikacji drużynowej była jeszcze indywidualna, w której Patryk Szalbot zajął II miejsce z dorobkiem 196 pkt. Przy okazji Patryk pobił jeszcze o sekundę rekord szkoły na 1000 metrów (3,30,3).

dodał: R. Raszyk (29-03-2015, 13:16:24), zdjęcia: J. Herczyk

24 marca nasze dzieciaki z drugiej i trzeciej klasy uczestniczyły w turnieju gier i zabaw w SP-2. Cały turniej można postrzegać  jako  swoisty  test sprawności fizycznej i dokładności wykonywania ćwiczeń. Drugoklasiści pokazali, że mają duże możliwości, choć tracili punkty za niedbałość, a trzecioklasiści wykonywali wszystko poprawnie i dokładnie, ale wolniej od rywali. Wszystko skończyło się IV miejscem dla naszej szkoły. Na osłodę każde dziecko otrzymało czekoladę.

dodał: R. Raszyk (11-03-2015, 13:26:12), zdjęcia: R. Raszyk

6 marca nasi piłkarze ręczni przystąpili do turnieju miejskiego. Już w pierwszym meczu rozstrzygnął się temat mistrza Ustronia. Przegraliśmy ten mecz 12-14 z SP-1. Zabrakło niewiele, trochę bardziej stanowczej obrony i szczęścia w ataku... W meczu o drugie miejsce wygraliśmy 17-14 z SP-2. Pozostał nam jeszcze rewanż w turnieju "Szczypiorniak na Orliku", który bedzie rozegrany w maju.

dodał: R. Raszyk (11-03-2015, 13:22:12), zdjęcia: R. Raszyk

5 marca nasze dziewczynki dzielnie walczyły w miejskim turnieju szczypiorniaka. Pojechały wszystkie nasze dziewczyny z klasy 6 (Magda Grudzień, Angelika Bury, Dominika Raszka, Weronika Konderla, Marika Studnicka, Noemi Kusiak) i jeszcze Nikolę Wróbel i Emilkę Szczotka. W pierwszym meczu dziewczyny przegrały z SP 5 13-0, a o III miesjce przegrały 2-6 z SP 2.

dodał: R. Raszyk (11-03-2015, 12:41:21)

4 marca nasz ping-pongowy team brał udział w zawodach rejonowych tenisa stołowego w Chybiu. Chłopcom znowu poszło świetnie, gdyż zajęli indywidualnie kolejno miejsca: Krzysiek Bułka 3 miejsce, Kacper Nowak 7 miejsce i Kacper Pawlitko 13 miejsce. W klasyfikacji drużynowej dało nam to III miejsce! Niewiele zabrakło do zwycięstwa (4 pkt.), a przegraliśmy z SP 18 Pszczyna (II miejsce) i z SP 6 Cieszyn.

dodał: R. Langhammer (15-02-2015, 20:17:21), zdjęcia: R. Raszyk

30 stycznia drużyna naszych chłopców zdobyła wicemistrzostwo powiatu w koszykówce! Gratulacje!

dodała: M. Szymańska-Kukuczka (15-02-2015, 20:09:56), zdjęcia: M. Szymańska-Kukuczka

W dniu 27 stycznia na Kubalonce odbyły się zawody powiatowe w narciarstwie biegowym. Nasza szkoła wystawiła drużynę chłopców. Dziewczynki zbyt słabo biegają na nartach, by uczestniczyć  w takich zawodach. Trasa o różnym nachyleniu (silne podbiegi i zjazdy) i 1,5km biegu wymaga od zawodnika dobrej kondycji i umiejętności, tym większych, że często w drużynach różnych szkół występują zawodnicy trenujący w klubach sportowych. Ciężko jest biegnąć wiedząc, że nie ma się szans na dobry wynik i dlatego tak bardzo cieszy, że chłopcy wyprzedzili dwóch  reprezentantów  z Wisły- Malinki i uplasowali się na 4 miejscu w powiecie. Dwa lata wcześniej (w 2013) też zdobyliśmy 4 miejsce, dzięki dobremu biegowi Konrada Zająca. Gratulacje dla Kacpra Kluza, Krzysztofa Bułki, Jakuba Jaworskiego i Pawła Pinkasa!

dodał: R. Raszyk (15-02-2015, 19:13:21), zdjęcia: M. Konowoł

26 stycznia 2015 nasi koszykarze wygrali w Wiśle kolejny turniej i zakwalifikowali się do mistrzostw powiatu! Awans dało zwycięstwo nad Wisłą Malinka 28 - 12. Nasza drużyna: P. Szalbot, K. Pawlitko, K. Nowak, K. Bułka, Sz. Chrapek, M. Cichon, F. Saniternik,  K.  Mikler,  K.  Krysiński,  Sz.  Heczko, K. Kluz, Sz. Misiniec.

dodał: R. Raszyk (14-12-2014, 21:48:31), zdjęcia: R. Raszyk

9 i 10 grudnia nasza szkoła organizowała miejskie zawody w mini koszykówce. Pierwszego dnia zmagań nasi chłopcy okazali się najlepsi (wygrana z SP2 29:13 i w finale 16:12 z SP1). Zwycięski skład: K. Nowak, K. Pawlitko, F. Saniternik, K. Kohut, K.  Bułka,  Sz.  Chrapek,  M.  Cichoń,  Sz.  Heczko,  K.  Kluz, Sz. Misiniec, K. Mikler, K. Krysiński. Udało się wygrać pomimo, iż nasz najlepszy strzelec - Patryk Szalbot - ma wybity palec i nie mógł zagrać.

Kolejnego dnia na boisko wyszły dziewczyny, które zajęły 4 miejsce. Skład: W. Konderla, A. Bury, M. Grudzień, D.  Raszka,  N.  Kusiak,  K.  Stanna, O. Tomiczek, W. Chync, N. Wróbel.

dodał: R. Raszyk (17-11-2014, 05:39:51)

12 listopada 2014 Krzysztof Bułka, Kacper Pawlitko i Kacper Nowak uczestniczyli w zawodach powiatowych tenisa stołowego w Chybiu. Reprezentanci Ustronia nie zawiedli i uplasowali się na III miejscu! Chłopcy wywalczyli tym samym puchar, jak również awans do kolejnego już etapu - rejonowego. Trzy pierwsze miejsca w dyscyplinach indywidualnych zawsze awansują z zawodów powiatowych do rejonowych.

dodał: R. Raszyk (17-11-2014, 05:37:33), zdjęcia: R. Raszyk

W Święto Niepodległości (11 listopada) kilkoro naszych uczniów uczestniczyło w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Skoczowa. Najlepiej spisał się Krzysztof Bułka, który zdobył brązowy medal. IV miejsce zdobył Kacper Pawlitko. Oprócz nich w turnieju uczestniczyli również: Kacper Nowak, Mikołaj Cichoń, Oliwia Tomiczek oraz Nikola Wróbel.

dodał: R. Raszyk (11-11-2014, 20:17:31), zdjęcia: R. Raszyk

8 listopada został rozegrany w naszej szkole V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Kreta. Poziom turnieju był wysoki, a szczególnie cieszy  postawa najmłodszych wielbicieli tenisa stołowego z klasy III, którzy pokazali, że też potrafią grać i wygrywać ze starszymi! Poniżej wyniki:

dodał: R. Raszyk (06-11-2014, 05:49:23)

4 listopada nasi reprezentanci w tenisie stołowym zmagali się w ustrońskich zawodach międzyszkolnych. Dziewczęta zajęły drużynowo II miejsce (Weronika Konderla IV miejsce indywidualnie), a chłopcy byli bezkonkurencyjni! Na I miejsce w drużynie złożyły się następujące miejsca indywidualne: II miejsce - Krzysztof Bułka, III miejsce - Kacper Nowak i IV miejsce - Kacper Pawlitko. Chłopcy automatycznie awansowali do zawodów powiatowych! Teraz jeszcze dwa turnieje przygotowawcze do powiatów: V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Kreta – 8 listopada 2014 i Skoczowski Turniej Tenisa Stołowego – 11 listopada.

dodał: R. Raszyk (19-10-2014, 17:38:25), zdjęcia: R. Raszyk

17 października nasi chłopcy z klasy czwartej uczestniczyli w turnieju piłki ręcznej w SP1 Ustroń. Wygrała tradycyjnie "Jedynka", druga była "Dwójka", a my zajęliśmy trzecie miejsce. Wyniki naszych chłopaków: 0:18 z SP1 i 4:8 z SP2.

dodał: R. Raszyk (19-10-2014, 17:22:14), zdjęcia: R. Raszyk

16 października odbył się Bieg Legionów dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Niestety w ostatnich latach nie udaje nam się "wbić" do pierwszej trójki... Tym razem było podobnie, mimo że na zawody pojechali wszyscy najlepsi biegacze. Najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

dodał: R. Raszyk (12-10-2014, 18:35:36), zdjęcia: R. Raszyk

6 października nasza reprezentacja zagrała w turnieju mini piłki nożnej na stadionie Kuźni. Nasi piłkarze zajęli III miejsce. W ścisłym finale przegraliśmy jednak z mocniejszymi rywalami (1-5 z SP2 i 2-8 z SP1).

dodał: R. Raszyk (01-10-2014, 05:54:12)

29 września nasza drużyna chłopców brała udział w biegach przełajowych, które zorganizowane zostały w parku obok amfiteatru. Dystans 1000 metrów musiał przebiec każdy z sześciu zawodników, niestety jednemu uczniowi z naszej szkoły to się nie udało i skończyliśmy na ostatnim 5 miejscu. Za tydzień jedziemy na zawody piłki nożnej i tam będziemy walczyć o pierwsze miejsce. Na pewno mecze będą zacięte, a poziom turnieju wyrównany.

dodał: R. Raszyk (25-09-2014, 05:54:51)

6 września chłopcy z klas 4 i 5 uczestniczyli w Turnieju Orlika w Skoczowie. Na etapie grupy chłopcy wygrali  2-0  z  SP  Pierśćcem  i  zremisowali  2-2 z późniejszym triumfatorem SP-8 Skoczów (aż żal naszej 100% szansy do zdobycia bramki w ostatniej akcji meczu). Przez gorszy stosunek bramkowy nasza reprezentacja szkoły zagrała tylko o trzecie miejsce i przegrała z SP-3 Skoczów 2-3.